אקנה

     
 
 

 אקנה

 
אקנה זו תופעה די שכיחה בקרב המתבגרים, כאשר יוצאים פצעים על הפנים ולא יודעים איך להפטר מהם.
אקנה זה סוג של מטרד, כי למי זה נעים להסתובב ככה עם פצעונים על הפנים ועוד כאשר אתה נער או נערה מתבגרים, אבל האקנה היא לא רק אצל המתבגרים יש הרבה אנשים שסובלים מאקנה, למשל בעלי עור שמן יכולים להחשף יותר לבעיית האקנה, נשים אחרי לידה כאשר ההורמונים עדיין בשיאם יש את ההשפעה ויכולים לצוץ פצעונים מסוג זה.
 
לא רק שזה לא ממש נעים שיש פצעים על העור, יש כאלה שסובלים מחוסר בטחון בעקבות האקנה.
פצעוני האקנה יכולים להופיע בכל מקום בגוף ולא רק באזור הפנים, כיוון שמדובר על הורמונים לא מאוזנים אז אין לדעת היכן האקנה יופיע.
 
יש מגוון תכשירים שיכולים לסייע בבעיית האקנה, ישנם תכשירים המנקים את העור, ומאפשרים לו "לנשום" וכך ליצור מצב של נקיון ואי יכולת התרבות האקנה.
יש משחות שניתן למרוח על הפצעון עצמו והוא מייבש אותו וכך נעלם האקנה.
 
כאמור זה שלב שעובר עם הזמן. וצריך סבלנות . הגברים סובלים יותר מבעייה זו, אם לומר הנערים מכייון שלגברים יש יותר שיער מאזור הפנים, הגב, החזה, ולנשים פחות.
כמובן חשוב לטפל בבעית האקנה , ולשם כך יש קוסמטיקאיות שמתמחות בתחום האקנה, חשוב לבדוק אלו תכשירים אנו לוקחים ומורחים על עצמנו בכדי לטפל באקנה, כדאי מאוד לא להזיק יותר מדי . לכן צריך להתייעץ אם אדם מוסמך לטיפול באקנה.
 
האקנה לא קשור לאסטתיקה כל שהיא , כלומר זה לא רק אנשים שהם לא אסתטיים סובלים מתופעת האקנה, אלא יש את בלוטות החלב שמפרישות שומן, ולעיתים קרובות הם נסתמות וחוסמות את העור מלנשום ואז נוצרים לנו הפצעונים של האקנה. לכן בכל מקרה כדאי ומומלץ לשמור על עור נושם ונקי בכדי לא להגיע למצב של אקנה.