חומצה היאלורונית

     
 
 

 טיפולים בחומצה היאלורונית למילוי קמטים – כל היתרונות

חומצה היאלורונית הנה חומר מילוי עמו ניתן למלא את קמטי העור בפנים ולטפל בעור נפול בלחיים, בלסת, ואפילו בגבות ובעפעפיים התחתונים. מהן תכונותיו של חומר מילוי זה וכיצד הוא יכול לסייע לנו לפתור בעיות בעור? האם הזהו תחליף לניתוח כירורגי? כל המידע על טיפולים בחומצה היאלורונית במאמר אחד!

הרמת לסתות ועיצוב קו סנטר

הטיפולים הנפוץ ביותר בו נעשה שימוש בחומצה היאלורונית. זהו טיפול שמטרתו היא לשנות את תוואי החלקים שמעל ומתחת לפה ולגרום להם להיראות לא נפולים אלא בעלי קו אחיד, כמו של אנשים צעירים. הטיפול נעשה באלחוש והזרקות החומצה. באמצעות ההזרקות יכול הרופא להגיע לאזורים שבהם נוצרו הקמטים ולהביא לפתרון הבעיה. מדובר על אזורים בהם חל מיעוט של ייצור חלבונים הכרחיים כמו קולגן ואלסטין. החומצה ההיאלורונית מעודדת את ייצור החלבונים הללו. היא עצמה מהווה חומר טבעי אשר הנו חלק ממרקם התהליכים במחזור הדם שלנו. פשוט, באותם אזורים עוריים חלה הידלדלות ויש להזריק חומצה היאלורונית באופן מלאכותי. משך השפעתו של הטיפול הוא שנה שלמה.

מילוי קמטים בלחיים והרמתן

גם זה נחשב טיפול נפוץ מאד אשר נעשה באמצעות חומצה היאלורונית. מטרת הטיפול היא לשנות את תוואי הלחיים, ואם הן ישרות בזווית, אך מכילות קמטים פנימיים – להעלים אותם. הדבר נעשה באמצעות אלחוש ולאחריו הזרקה של חומצה היאלורונית לתוך האזורים המועדים בלחיים. המטרה היא להגביר את ייצור חלבוני הקולגן והאלסטין באותם מקומות על מנת להביא לביטול הקמטים ולהרמת הלחיים, אם הן נפולות.

עיבוי שפתיים

נעשה גם הוא באמצעות חומצה היאלורונית. בשונה מחומרים כמו בוטוקס או סיליקון – זהו חומר 100% דליל שמהווה חלק בלתי נפרד מתהליכי גוף האדם; החומר טבעי ומיוצר בו, אך באזורים כמו השפתיים, במיוחד כאשר הן דלילות וזקוקות למילוי, חלה המעטה בייצור החומר. בשל כך, מזריקים אותם מלאכותית לאחר אלחוש או הרדמה מקומית ודואגים למילוי מתאים. משך החזקת הטיפול עד שנה, עשוי להיות פחות מכך בשל כך שזהו אזור תזזיתי מאד.

הרמת גבות ועפעפיים תחתונים

נהוג לבצע גם זאת באמצעות חומצה היאלורונית. המטרה היא לעצב מחדש את קו העפעף וצמיחת שערות הגבות. הדבר נעשה באמצעות הזרקות לרקמות העור הרלוונטיות חומצה היאלורונית שתפסל מחדש את אותן נקודות ותגרום למראה צעיר ורענן. משך החזקת הטיפול – לפחות שנה, וזאת משום שהאזור אינו תזזיתי ועל כן תוצאות טיפולים נוטים להישמר בו.