ניתוחים פלסטיים

     
 
 

ניתוחים פלסטיים

 ניתוחים פלסטיים

ענף ניתוחים פלסטיים צבר בעשור האחרון כוח של ממש. אנשים רבים שבעבר חששו לבצע ניתוחים פלסטיים עושים אותם היום ללא חשש, והשינוי נבע כתוצאה משינויים ממשיים גם בעולם ניתוחים פלסטיים וגם בגישה החברתית כלפי ניתוחים פלסטיים.

בעבר ניתוחים פלסטיים היו נחלתם של עשירים בלבד. ישנה כתבה מפורסמת של ערוץ NBC האמריקני מתחילת שנות התשעים בה ליווה מספר נשים מבברלי הילס אל ניתוחים פלסטיים תוך שהן מספרות שהן מרגישות שהן ברות מזל שהן יכולות להרשות לעצמן ליישם את עצמן את ההיגד "מה שלא עשה הטבע יעשה הצבע". כיום ניתוחים פלסטיים עדיין לא זולים ולא נכללים בביטוחי הבריאות למיניהן, אך ריבוי הקליניקות הפרטיות והתחרות ביניהן הביא להוזלת מחירים משמעותית בענף.
ישנם ניתוחים פלסטיים אשר מבוצעים לא רק למטרות אסתטיקה, למרות שהרוב המכריע של ניתוחים פלסטיים אכן בא לרצות את הצורך האסתטי. כך למשל, ניתוח אף, אחד מסוגי ניתוחים פלסטיים המוכרים ביותר, יכול להיעשות גם מטעמי אסתטיקה אבל גם מטעמי הקלה על דרכי הנשימה.
ניתוחים פלסטיים רבים מתבצעים בארצות הברית. לפי נתונים של הלשכה לסטטיסטיקה בלוס אנג'לס, כל בחורה שלישית עברה ניתוח פלסטי כזה או אחר במהלך חייה. 67 אחוז מהנשאלות משערות כי תעבורנה ניתוח פלסטי נוסף בעתיד. אחת מכל חמש נשים בלוס אנג'לס עשתה ניתוח הגדלת או הרמת חזה.
ישנה סיבה לכך שקהל היעד העיקרי של ניתוחים פלסטיים הוא נשים. ההיריון מחולל שינויים רבים בגוף האישה. נשים רבות אינן מצליחות להחזיר לעצמן את הגזרה שלפני הלידה ולכן הן עושות שאיבות שומן, הצרת היקפים וסוגים נוספים של ניתוחים פלסטיים. גם החזה של האישה נעשה מעט נפול בתקופת ההיריון ונשים רבות מבצעות הרמת או הגדלת חזה, ולפעולה זו, הדברים, מסתבר, לא ממש מתנגדים.