ניתוח עפעפיים

     
 
 

ניתוח עפעפיים

 ניתוח עפעפיים

המון אנשים בגיל מתקדם סובלים מעפעפיים נפולים, היושבים על העין ומסתירים את איזור העין. רובם ומתוכם המון נשים ייבחרו בפעולה לשינוי- ניתוח עפעפיים.

 ניתוח עפעפיים זו פעולה בה מסירים שומן עם עודפי עור מהעפעפיים העליונים והתחתונים. ניתוח עפעפיים יתקן עפעפיים עליונים שצנחו על העין ועפעפיים תחתונים בעלי  נפיחות. מאפיינים אלו יכולים לגרום לנו להיראות מבוגרים יותר ועייפים יותר ממה שאנחנו באמת. קיימים מקרים קיצוניים בהם ההעפעפיים מפריעים לנו אפילו בשדה הראייה.
 
ניתוח עפעפים אינו יכול לתקן או לפתור בעיית גבות צנוחות, או בעיית קמטים הקיימים בצידי העיניים. יש כאלו המבצעים את הליך ניתוח עפעפיים לבד ויש כאלו המבצעים אותו ביחד עם מתיחת פנים ועוד טיפולים פלסטיים- אסתטיים נוספים. בהתייעצות נוקבת עם רופא מוסמך- מנתח פלסטי נוכל לדעת אילו ניתוחים מומלצים ומתאימים לנו בצורה אישית ואילו ניתוחים לא יועילו לנו או לא שווה לנו לבצע.
 
רוב האנשים המבצעים ניתוח עפעפיים הם מעל גיל 35, והם במצב בריאותי תקין, וביציבות נפשית סדירה. ניתוח עפעפיים משפר הופעה חיצונית ומעלה את הביטחון העצמי, לא לכולם הוא יתאים בצורת הפנים או במראה. ניתוח עפעפיים מלווה בסיכונים מסוימים, כגון זיהום, לאחר הניתוח קיימת אפשרות לראייה מטושטשת, נפיחות, שטפי דם, אך אלו דברים שעוברים ונעלמים תוך כמה זמן, לכן רצוי לנוח במשך חודש אחרי. הליך ניתוח עפעפיים מתבצע ע"י חתך בקו העפעפיים, כיוון שזה איזור מוצנע וכדי שלאחר מכן הצלקת לא תיראה לעין.
 
לפני שעוברים ניתוח עפעפיים רצוי לקבל המלצות על מנתחים מקרובים או כאלה שעברו ניתוח עפעפיים. חשוב לבחור רופא המתמחה בתחום העפעפיים בפרט. במקרה של ניתח חוזר רצוי לוודא כי התיקון לא ייעשה עלחשבון המטופל, כי אם כי על חשבון המקום בו עברנו ניתוח עפעפיים.