סימני מתיחה

     
 
 

 סימני מתיחה

סימני מתיחה הם תופעה נפוצה ואינם מהווים בעיה רפואית כלל. יחד עם זאת אף אחד או אחת לא הייתה רוצה שגופה יהייה מעוטר סימני מתיחה. סימני מתיחה מופיעים אצל אנשים שיש להם עודף משקל, נשים בהריון ומתבגרים שגופם משתנה, סימני מתיחה הם לפעמים גם תופעה גנטית.

 
סימני מתיחה מופיעים בתחילה כקווים וורודים ולאט לאט הופכים אותם סימני מתיחה לאדומים סגלגלים. סימני מתיחה בסופו של דבר הופכים לבנים, נהיים קמטים ומעט שקועים בעור. בהריון מופיעיעם סימני מתיחה בחזה ובבטן, אצל נערות צעירת מופיעים סימני מתיחה בירכיים, בישבן ובחזה. אצל בחורים צעירים סימני מתיחה מופיעים ביריכיים ובגב התחתחון. למי שמטופל בסטרואידים יכולים גם להופיע סימני מתיחה. אצל מי שמשתמש בסטרואידים סימני מתיחה יופיעו בצורה נרחבת יותר ולפעמים אף יופיעו על הפנים. גם הידיים יכולות לסבול מהתופעה של סימני מתיחה.
 
הטיפול בתופעה של סימני מתיחה נחשב מאתגר. עד היום אין ממש טיפול שמעלים לחלוטין סימני מתיחה. כשמדברים על סימני מתיחה כדאי לטפל בתופעה מוקדם ככל האפשר. סימני מתיחה שכבר הפכו להיות לבנים מאוד קשים לטיפול ומאוד קשה להעלים  אותם.
 
יש כמה שיטות להיפטר מאותם סימני מתיחה מעצבנים. דרך אחת להעלים סימני מתיחה הוא דרך טיפול לייזר. שיטות שונות של לייזר גורמות לשיפור משמעותי בכל מה שנוגע לתופעה של סימני מתיחה. עוד דרך להעלים סימני מתיחה היא דרך פילינג ומשחות שונות. שיטה חדשנית ויעילה שגם עוזרת בהעלמת סימני מתיחה נקרא רולר המחטים שמחזיר לעור את המראה הטבעי שלו ומטשטש באופן ניכר סימני מתיחה.
 
סימני מתיחה הם בעיה שרבים מהאוכלוסיה סובלים ממנה, אומנם לא מדובר בשום סיכון רפואי אך סימני מתיחה מהווים בעיה אסתטית. כפי שציינתי למי שהתחיל לסבול מהתופעה  של סימני מתיחה אני ממליצה כבר עכשיו ללכת ולקבל יעוץ.